Poslanecká sněmovna v pátek v závěrečném čtení schválila vládní protikrizovou novelu daní z příjmů. Ta přináší kromě jiného zrychlení odpisů firemního majetku. Například automobily si firmy budou moci odepisovat místo současných pěti let pouze dva roky. Novela nyní zamíří do Senátu.

Poslanci schválili návrh sociálního demokrata Petra Rafaje, který osvobozuje od daně z příjmů výnosy družstevních záložen z vkladů u bank. Naproti tomu neschválili návrh poslance KSČM Jiřího Dolejše, který navrhoval vrátit do zákona daňovou progresi. Nejlépe placení zaměstnanci by podle jeho návrhu měli odvádět daň z příjmu až 40 procent.

Sněmovna schválila i návrh poslance ODS Michala Doktora. Ten má zamezit aktuálním problémům s dvojím zdaněním lidí pracujících v zahraničí. Nově by mělo platit, že pokud své příjmy ze zaměstnání v zahraničí také v této cizí zemi zdanili a ČR má s touto zemí příslušnou smlouvu, už by je v tuzemsku nezdaňovali.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru