Meziroční inflace v zemích eurozóny v dubnu zůstala na březnovém rekordním minimu 0,6 procenta. Dřívější rychlý odhad tento pátek potvrdil Evropský statistický úřad (Eurostat). V celé Evropské unii dle něj inflace činila 1,2 procenta.

Před rokem inflace v zemích eurozóny, tedy unijních státech platících eurem, dosahovala 3,3 procenta. Meziměsíční inflace v dubnu činila 0,4 procenta.

Rekordně nízká evropská inflace setrvává na březnové úrovni: 0,6 procenta - čtěte ZDE

Meziroční inflace v Evropské unii byla v dubnu podle evropských statistiků 1,2 procenta proti 1,3 procenta o měsíc předtím. Pro srovnání v dubnu 2008 její výše dosahovala 3,6 procenta.

Nejnižší meziroční inflaci zaznamenaly v dubnu Irsko s minus 0,7 procenty a Portugalsko s 0,6 procenty. Nejvyšší čísla naopak hlásí Rumunsko se 6,5 procenty a Litva s Lotyšskem - shodně 5,9 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru