Společnost RWE Transgas nabízí novým zákazníkům balíček zahrnující slevu na plyn, slevu na nákup a instalaci plynových kotlů Viessmann a nabídku odkupu individuálně vybudované plynovodní přípojky. Kampaň s názvem "Připojte se" má přispět ke zlepšování ovzduší v Česku. Informovala o tom ve středu firma na svých internetových stránkách

„Kvalita ovzduší v našich obcích se v posledních letech zhoršuje a nemalou měrou k tomu přispívají právě zplodiny z lokálních topenišť spalujících tuhá paliva. Zemní plyn v takových lokalitách pomáhá kvalitu ovduší ozdravovat,“ řekl člen představenstva RWE Transgas zodpovědný za obchod Tomáš Varcop Varcop.

V balíčku je jednorázová sleva až 1100 korun na odebraný zemní plyn, nabídka odkupu individuálně postavené plynovodní přípojky za 30 422 korun a sleva 7 000 korun na vybraný sortiment plynových kotlů Viessmann a jejich uvedení do provozu.

"Chceme touto nabídkou oslovit potencionální zákazníky z řad domácností v plynofikovaných regionech, kteří dosud nevyužívají výhod zemního plynu," uvedl Varcop. Celý balíček může pro nového zákazníka znamenat úsporu téměř 40 000 korun, dodal.

Zájem o zemní plyn klesá 

Výsledky loňské kampaně podle Varcopa svědčí o tom, že zájem o zemní plyn neklesá. Skupina RWE díky ní začala v roce 2008 plyn nově dodávat do 11 000 domácností. Společnost předpokládá, že letošní nabídka osloví další tisíce domácností.

V Česku je zhruba 1,34 milionu plynových přípojek. Asi 267 000 z nich ale zákazníci nevyužívají. "Lidé se chovají ekonomicky, když jim připadá, že je plyn drahý, hledají jiná paliva, především tuhá," řekl k tomu již dříve Jan Zaplatílek z ministerstva průmyslu a obchodu. 

Podle loňských údajů společnosti EkoWATT majitel rodinného domu s roční spotřebou 80 GJ tepla zaplatí při topení dřevem 13.881 korun, náklady na vytápění hnědým uhlím přitom činí 22 626 korun, zemním plynem 24.824 korun, černým uhlím 39.040 korun a elektrickým přímotopem 52.325 korun. Nejvyšší náklady jsou při vytápění koksem, který ročně vyjde na 52.364 korun.

Skupina RWE je největším obchodníkem se zemním plynem v Česku. Koncern má v Česku více než 2,3 milionu zákazníků a ovládá dvě desítky společností, mezi něž patří mimo jiné regionální prodejci a distributoři, tranzitní společnost RWE Transgas Net a RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky. Společnost v Česku zaměstnává více než 4900 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru