Československá obchodní banka (ČSOB) společně s Poštovní spořitelnou (PS) rozšířily službu cashback, tedy výběr hotovosti na pokladně při platbě kartou, do obchodních řetězců Spar a Globus. Banka to ve středu oznámila v tiskové zprávě. Cashback ČSOB a PS nadále nabízejí v obchodní síti Albert a Albert Hyper a u čerpacích stanic Čepro EuroOil.
 
Základní pravidla pro poskytnutí a využití služby se nemění. Podmínkou výběru hotovosti na pokladně je úhrada nákupu platební kartou ve výši alespoň 300 Kč, což umožní držiteli karty provést výběr hotovosti do 1500 Kč.

Cashback v Česku nabízejí i další banky. Například Česká spořitelna nabízí cashback v prodejnách Interspar již rok. Komerční banka nabízí rovněž přes rok službu v celé síti hypermarketů Globus, přičemž cashback banky zřídily i u některých drobných obchodníků. Službu v Česku poskytuje například i Raiffeisenbank.

Menší odvody hotovostí

Vedle bankovních klientů, kteří zavedením služby získají větší možnost výběru hotovosti, přináší cashback podle odborníků výhody i obchodníkům. Pro ně to znamená menší odvody hotovostí, neboť držitelé karet jim část peněz odčerpají. Také se zřejmě zvýší zájem lidí o nákupy.
 
V zahraničí se využívání služby cashback liší stát od státu. Běžně je dostupná již několik let například v USA, Švédsku, Dánsku nebo ve Velké Británii.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru