Indonézský závod bude nejprve vyrábět automobily Volkswagen Touran, časem by se však produkce mohla rozšířit o další modely. Firma upozornila, že počítá se zvyšováním tržního podílu v okolí Indonésie a s rozšířením nabídky v tomto regionu o své další značky, jakou jsou Škoda či Audi.

"Současné trendy na světových trzích jasně ukazují, jak je důležitý včasný rozvoj nových růstových regionů," upozornil VW. "Jediným způsobem, jak zajistit světový růst a ochránit pracovní místa, je zaměřit se na trhy zítřka."

Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Většinovým akcionářem podniku je německý producent luxusních vozů Porsche, který začátkem letošního roku zvýšil svůj podíl ve Volkswagenu na 50,8 procenta. Jeho cílem je získat ve VW v dohledné době 75 procent.

Automobilový průmysl po celém světě se nyní potýká s propadem poptávky, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry a výdajů. Čistý zisk Volkswagenu klesl v prvním čtvrtletí o 72 procent na 263 milionů eur (zhruba sedm miliard Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru