Zavedení státních příspěvků na koupi nového automobilu po likvidaci starého auta, tzv. šrotovné, výrazně oživilo dubnový odbyt osobních a malých nákladních aut na Slovensku. Do statistik přibylo 10 902 vozidel, což bylo o 17,11 procenta více než v dubnu 2008. Toto pondělí o tom informovalo slovenské Sdružení automobilového průmyslu. Šrotovné spustila slovenská vláda v březnu 2009 poté, co se prodej vozidel v lednu a únoru výrazně propadl.

Za letošní leden až duben bylo na Slovensku zaregistrováno 27 tisíc aut, což však bylo o téměř 13 procent méně než ve stejném období loňského roku.

Stát prostřednictvím dvou vln šrotovného podpořil prodej více než 40 000 nových aut. Zájemci o nákup nového vozidla mohli dostat společně se slevou od prodejců maximálně 2000 eur (60 252 slovenských korun). Podmínkou bylo sešrotování starého auta. Zavedení šrotovného se přitom podepsalo již na březnovém prodeji nových aut, který proti únoru stoupl takřka o dvě třetiny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru