Evropská komise schválila státní pomoc v hodnotě 18 miliard eur německému finančnímu ústavu Commerzbank. Výkonný orgán EU zároveň také prodloužil šetření ohledně britské pomoci tamní bance Northern Rock. Podle čtvrtečního prohlášení se chystá prošetřit i pomoc německému ústavu Hypo Real Estate.

Commerzbank má daný obnos od německé vlády získat na základě plánu prodat část aktiv. "Komise je spokojena, že dlouhodobá životaschopnost Commerzbank byla demonstrována a že pomoc je udržována na minimální výši a nepovede k nepřiměřeným narušením soutěže," sdělila komise.

Brusel v říjnu podpořil také německý plán na pomoc bance Hypo Real Estate ve formě garancí ve výši 35 miliard eur. "Zahájení šetření je běžné u státních intervencí tohoto rozsahu," uvedla komise v prohlášení.

Brusel se rozhodl prodloužit již rok trvající šetření zabývající se pomocí bance Northern Rock. Komise prý musí přezkoumat, zda dodatky k záchrannému balíčku, které byly přidány koncem března, nepovedou k porušení hospodářské soutěže

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru