Česká národní banka udělila pokutu milion korun firmě Woman & Man Exclusive za nezákonné shromažďování a investování prostředků veřejnosti. ČNB to oznámila na svých webových stránkách. Na stejnou firmu ČNB loni na podzim podala trestní oznámení kvůli podezření, že vykonává činnost v rozporu se zákonem o kolektivním investování.

Stejnou pokutu dostala i společnost Diamond Inter Market, která se zase podle ČNB provinila nakupováním podílových listů od veřejnosti a jejich následným prodejem. Vyjádření ani jedné z pokutovaných společností se zatím nepodařilo získat.

Společnost Woman & Man Exclusive se podle svých internetových stránek zabývá zprostředkováním a poskytováním hypotečních úvěrů a půjček. Od roku 2005 se společnost zaměřila na poskytování nebankovních hypotečních úvěrů, tedy úvěrů zajištěných zástavními právy k nemovitostem.

Předmětem činnosti Diamond Inter Market je podle obchodního rejstříku obchod, poradenství a zprostředkování služeb. V roce 2006 soud nařídil vůči Diamond Inter Market exekuci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru