Prodej nových osobních automobilů ve Francii se v dubnu meziročně snížil o sedm procent na 184.706 vozů. V Itálii se prodej propadl o 7,5 procenta na 188.406 vozů a ve Španělsku dokonce o 45,6 procenta na 67.215 vozů. Údaje o poklesu prodejnosti zveřejnily místní úřady a automobilové svazy.

Dubnovému poklesu prodeje ve Francii předcházel březnový nárůst o více než osm procent, za kterým stály vládní pobídky k výměně starších automobilů za nové vozy. Dubnový výsledek byl podle CCFA zasažen změnami v systému registrací automobilů a problémy ve výrobě a dodávkách.

Automobilový průmysl se nyní po celém světě potýká s poklesem poptávky, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry i výdajů. Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën předpokládá, že evropský trh s automobily letos klesne o 20 procent.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru