Výrazným zeštíhlováním prochází společnost Ahold, která v tuzemsku provozuje hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert. Kromě toho, že v létě uzavře jednadvacet ztrátových obchodů, což s sebou nejspíše přinese propouštění v několika regionech, dopadly změny »potichu« také na pražskou centrálu společnosti. Týdeníku Ekonom to potvrdil ředitel komunikace Aholdu Libor Kytýr.

»Provedli jsme reorganizaci a zrušili sto pracovních míst. Propustili jsme asi čtyřicet zaměstnanců,« řekl Kytýr Ekonomu s tím, že důvodem reorganizace bylo zefektivnění práce podpůrných oddělení firmy.

Kytýr rovněž uvedl, že odcházející zaměstnanci obdrželi odstupné podle odpracovaných let ve firmě a externí personální společnost jim pomáhá při hledání dalšího pracovního uplatnění.

Ahold v posledních letech vykazuje v Česku ztráty. Předloni sice snížil prodělek na 434 milionů z 1,19 miliardy korun v roce 2006, ztráty z předchozích let ale činily na konci 2007 dalších 3,9 miliardy. Loňské výsledky ještě společnost nezveřejnila.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru