I když do holešovické literární kavárny Ouky Douky přicházím včas, Jiří Barta na mě už čeká za stolem. Podobně připraveným a zároveň skromným dojmem působí i během celého rozhovoru.

Jeden z nejúspěšnějších a mezinárodní kritikou nejoceňovanějších autorů českého animovaného filmu odpovídá trpělivě, a to i tehdy, když mluvíme o tom, že nemůže sehnat peníze na realizaci svého srdečního projektu - celovečerního trikového filmu o Golemovi.

A tak zatímco Bartův hliněný hrdina stále čeká na své probuzení, bavíme se hlavně o jeho nejnovějším filmu Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, jímž se režisér vrací k loutkové tradici starých českých mistrů a v současnosti láká do kin nejen děti, ale i generaci jejich rodičů.

Příběh, v němž hračky odložené na půdě svádí souboj se zlem v podobě busty bývalého politického pohlavára, v sobě totiž kromě pohádkové magie skrývá i mnoho narážek a přesahů určených převážně dospělým.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.