Akcionáři Komerční banky (KB) ve středu na valné hromadě rozhodli, že KB vyplatí z loňského zisku dividendu 180 korun na akcii před zdaněním. Půjde tedy o stejnou částku, jakou vyplácela i loni. Celková výše navržených divident se vyhoupla na 6,84 miliardy korun. Server iHNed.cz o tom informovala mluvčí KB Monika Klucová.

Nárok na dividendu však bude mít akcionář, který bude vlastnit akcie Komerční banky k 29. květnu. Dividendy budou splatné k 29. červnu letošního roku.

Akcionáři Komerční banky navíc rozhodli o tom, že Komerční banka může nabývat vlastní akcie. Nejvyšší možný počet akcií, které může banka držet, je 3 800 985 kusů, což je zhruba desetina celé emise. Rozmezí pro nákup bylo valnou hromadou stanoveno na 1 000 až 3 500 korun za kus.

Valná hromada měla rozhodovat i o milionových odměnách členům vedení včetně odcházejícího předsedy představenstva a generálního ředitele Laurenta Goutarda. Výsledky tohoto hlasování ale Komerční banky neoznámila. Podle předem navrženého usnesení měl Goutard dostat 187 500 eur (pět milionů korun) a další členové představenstva Patrice Taillandier-Thomas 40 000 eur (1,1 milionu korun), Didier Colin 75 000 eur (dva miliony korun), Vladimír Jeřábek 3,3 milionu korun, Jan Juchelka dva miliony korun a Peter Palečka 2,7 milionu korun.

S akciemi Komerční banky se obchoduje na pražské burze, kde jejich cena rostla o osm procent na 2 612 korun. Komerční banka v loňském roce zvýšila konsolidovaný čistý zisk na 13,2 miliardy korun po předloňských 11,2 miliardy korun. Většinovým vlastníkem Komerční banky je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru