Důvěra investorů v německou ekonomika vzrostla v dubnu na svou nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Důvěra investorů v německé hospodářství se totiž dostala do kladných čísel poprvé od června předloňského roku. Podle průzkumu Centra pro evropský hospodářský výzkum (ZEW) se index důvěry zvýšil na 13 bodů z březnových minus 3,5 bodu. Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg.

Hlavní ukazatel vznikl na základě ankety mezi 286 analytiky a investory, kteří se zúčastnili průzkumu v období od 30. března do 20. dubna. Dílčí index, který hodnotí, jak analytici posuzují současné podmínky, se však snížil na minus 91,6 bodu. V březnu byl na minus 89,4 bodu. Analytici očekávali pokles na minus 90 bodů.

"Nálada na finančních trzích byla v posledních týdnech nejlepší za dlouhou dobu. Tempo propadu hospodářství zpomaluje. Doufejme, že to nejhorší už je za námi," komentoval data pro agenturu Bloomberg ekonom londýnské pobočky BNP Paribas Dominic Bryant.

Německá ekonomika, která je největší v Evropě, by letos podle předpovědi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) měla klesnout o 5,3 procenta. Německá ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku klesla o 2,1 procenta, což byl nejhorší výkon od sjednocení v roce 1990.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru