Bezprecedentní vývoj spotřeby a pokles průmyslové výroby vyžaduje co nejlepší a nejširší kompetence; jen velmi málo manažerů na trhu má relevantní zkušenosti s takovou situací, to byl důvod akcionářů a zároveň generálních ředitelů firmy Marka Lehečky a Petra Zvěřinského k oslovení manažera jedné z největších světových logistických firem s nabídkou převzít řízení celé skupiny CS Cargo a vést její expanzi v následujících letech. Oba akcionáři se přesunou do pozice členů správní rady celého holdingu.

Jiří Zrůst, MBA, který se v oblasti dopravy a logistiky pohybuje 14 let, a vypracoval se z české pobočky TNT Express až do nejužšího vedení společnosti Ceva Logistics, čtvrté největší logistické firmy na světě, převezme řízení CS Cargo Holding N.V. od poloviny dubna 2009.

Jiří Zrůst

Jeho kariéra začala na pozici celního deklaranta u společnosti TNT Express ještě při studiích na strojní fakultě ČVUT v roce 1994. Po odchodu z fakulty v roce 1995 začal pracovat u stejné společnosti ve finančním oddělení. Od roku 1997 zastával pozici finančního manažera, nejdříve pro Slovensko a pak od roku 1998 i pro ČR. V roce 2000 přešel v rámci skupiny TNT do světové centrály v Amsterdamu do role Senior Audit manažera, kde spoluzodpovídal za tým 55 interních auditorů všech tří divizí TNT; Expresních a kurýrních služeb, Logistiky a Pošty. Měl na starosti audit akvizic a speciální projekty přímo pro představenstvo TNT Group.

K jeho nejvýraznějším úspěchům patří restrukturalizace TNT v Austrálii v období let 2001 až 2003. V Austrálii, kde byla v roce 1946 firma TNT původně založena, hrozila lokální pobočce likvidace nebo prodej díky vysoké ztrátě v řádech desítek milionů EUR. Celou firmu se podařilo úspěšně revitalizovat s ročním předstihem proti původnímu plánu. V roce 2003 byl pak Bakkerem vyslán do Itálie stabilizovat největší logistickou divizi firmy TNT s obratem přes 1,2 miliardy EUR.

V roce 2007 postoupil na pozici Global Integration Director, ve které řídil a úspěšně dokončil největší fúzi v logistickém sektoru v roce 2007 mezi TNT Logistics a EGL, čímž vznikla Ceva Logistics, čtvrtá největší logistická firma s obratem přes 6,3 mld. EUR (2007) a s více než 56 000 zaměstnanci.

Jiří Zrůst je absolventem Open University Business School v Anglii s titulem MBA. Je ženatý a má dva syny.

CS Cargo

Logistická skupina CS Cargo se s obratem více než 6,7 miliardy Kč, kterého dosáhla v roce 2008, řadí mezi vedoucí firmy v regionu střední a východní Evropy. Po sérii akvizic se transformovala z dopravní firmy na konkurenta mezinárodních logistických společností poskytujících kompletní portfolio logistických služeb a supply chain managementu.

CS Cargo je mezinárodní holding působící v oboru logistických služeb v osmi evropských zemích, převážně v regionu střední a východní Evropy.

Související