Společnost AAA Auto oznámila, že většinový vlastník a generální ředitel James Anthony Denny má v úmyslu v následujících 12 měsících navýšit svůj podíl ve společnosti asi o 5 procent. Jeho celkový podíl ve společnosti by se tak zvýšil na téměř 80 procent.

Tato zpráva výrazně oživila zájem o obchodování s titulem na Pražské burze. To muselo být dokonce kolem 10. hodiny kvůli prudkému růstu zastaveno.

Nejhorší máme za sebou

Jak minulý týden Denny uvedl v rozhovoru pro HN, zůstává pro budoucnost optimistou, což jeho nynější plány potvrzují. "To nejhorší již máme za sebou. Začínáme od nuly, letos chcema být ziskoví. S tím poroste i cena akcií," slibuje podnikatel.

Podle něj pomohla firmě očistná kůra v podobě snížení nákladů. Áčka se stáhla z Maďarska a Polska, přičemž také propustila přes 2,5 tisíce zaměstnanců. "Rozhodli jsme se soustředit na český a slovenský byznys. Pořád jsme ale velmi obezřetní. Trh je v těchto časech zcela nevypočitatelný," uvedl Denny v rozhovoru.

Firmě se podle jejího šéfa daří dokonce lépe, než bylo v plánu. "V této době je firma připravena být v zisku i v případě, že se trh propadne o dalších dvacet procent. Pokud by to bylo hlubší, budeme muset prostě ještě výrazněji snížit náklady."

Podle dřívějšího sdělení firmy chce firma za rok 2009 dosáhnout čistého zisku. "Naším cílem je dosáhnout bodu zvratu, tj. hospodaření bez ztráty, již ve druhém čtvrtletí tohoto roku za předpokladu, že tržní podmínky zůstanou stejné, bez mimořádných vlivů,“ prohlásil Denny při prezentaci předběžných neauditovaných konsolidovaných finančních výsledků za rok 2008 na minulý týden.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru