Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service tento čtvrtek zhoršila hodnocení dlouhodobých závazků největší české loterijní společnosti Sazka na stupeň Baa3.cz ze stupně Baa2.cz. Zhoršení ratingu odráží obavy agentury Moody's, že Sazka bude v příštích několika čtvrtletích čelit velkému odlivu kapitálu.

Moody's nicméně upozornila, že Sazka má navzdory růstu rizik v oblasti financování udržitelný podnikatelský model se stabilními provozními parametry.

 

Společnost Sazka tento měsíc oznámila, že v loňském roce podle předběžných údajů zvýšila tržby z hlavní oblasti podnikání meziročně o 5,3 procenta na 8,1 miliardy Kč. Celkové loňské výsledky včetně zisku Sazka však zatím nezveřejnila.

V roce 2007 čistý zisk Sazky meziročně klesl na 1,42 miliardy korun z předchozí rekordní výše 1,7 miliardy korun. Celkové výnosy za stejný rok přitom mírně stouply - a to na 10,4 miliardy korun.

Akcionáři Sazky jsou výhradně občanská sdružení působící v oblasti sportu a tělovýchovy. Největším akcionářem je Český svaz tělesné výchovy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru