Konsolidovaný obrat společnosti činil loni 23 miliard korun. To je téměř o čtyři miliardy více než v roce 2007. "Hospodářského výsledku si velmi ceníme především kvůli současné situaci na trhu. Sami jsme zaznamenali klesající poptávku ze soukromého sektoru, o to více se koncentrujeme na zakázky z oblasti místních samospráv," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Martin Borovka.

Ve skladbě zakázek firmy nadále až ze 60 procent dominovala silniční výstavba. "Podíl ale mírně klesá ve prospěch kolejových staveb. V dalších letech se chceme také koncentrovat na úpravy městských center, speciální stavby jako čistírny odpadních vod či výrobu a konstrukce protihlukových stěn," uvedl obchodní ředitel Eurovie Zdeněk Synáček.

Eurovia v ČR - 4000 zaměstnanců

V minulém roce společnost dokončila několik větších projektů. Patřilo mezi ně například železniční Nové spojení v Praze nebo prodloužení tramvajové trati do pražských Radlic. Ze silničních staveb se skupině podařilo dokončit dvě etapy spojnice mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou a další část Pobřežní ulice v Praze. Na Slovensku společnost dokončila práce na stavbě dálnice v úseku Mengusovce - Jánovce.

Společnost Stavby silnic a železniczároveň od 1. dubna změnila název. Nově působí na trhu pod jménem EUROVIA CS, a. s a začala používat také zcela nové logo. Nové jméno podle společnosti mnohem lépe vystihuje současné obchodní záměry a reaguje na současný trend otevřené evropské ekonomiky. „Směřujeme k dalšímu posílení pozice v oboru stavebnictví. Chceme zdůraznit omládnutí a modernizaci společnosti, mnohem lépe se nám také bude dařit komunikovat široké portfolio našich služeb,“ říká Borovka. 

Eurovia zaměstnává v ČR a na Slovensku dohromady více než 4000 pracovníků. Specializuje se na dopravní a inženýrské stavby. Patří mezi největší stavební firmy v republice. Vznikla v roce 1952, o 40 let později byla ještě jako SSŽ privatizována. Od roku 2001 je jejím majoritním akcionářem francouzská silničářská firma Eurovia ze skupiny Vinci, která patří k předním světovým stavebním koncernům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru