Tržby společnosti Sazka z hlavní oblasti podnikání, ze sázkové a loterní činnosti, dosáhly podle předběžných výsledků v loňském roce téměř 8,1 miliardy korun a v meziročním srovnání vzrostly o 5,3 %. Největší nárůst zaznamenaly kurzové a sportovní sázky (53,6 %) a herní systém Starport (39,2 %). Sazka o tom ve středu informovala v tiskové zprávě, kterou má server iHNed.cz k dispozici.

Vklady číselných loterií, které jsou pro tržby společnosti nejvýznamnější, vzrostly přibližně o 4 %, z toho tržby nejstarší a nejpopulárnější číselné loterie Sportka o 5,8 % a tržby číselné loterie Euromilióny o 42,8 %. Pokles naopak zaznamenaly vklady okamžitých loterií. 
Nárůst kurzových a sportovních sázek souvisel v loňském roce především se spuštěním internetového portálu, který umožnil připravit sázku na internetu s jejím následným uzavřením na terminále nebo prostřednictvím telefonu.

Nejvyšší výhra vyplacená v roce 2008 v číselné loterii Sportka dosáhla 82 314 840 Kč. Výhru vyšší než milion korun si v loňském roce odneslo z akciové společnosti Sazka 68 sázejících, přičemž ve 24 případech výhra překročila desetimilionovou hranici.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru