Krize přiměla lidi hledat co nejbezpečnější způsob investování a banky se tomu začínají přizpůsobovat. Komerční banka bude lidem nabízet vedle cenných papírů a investičních fondů také zlaté cihly a mince. Reaguje tím tak na čerstvou vlnu zájmu o drahé kovy, které jsou v nejistých dobách populární.

Zlatá cihla doma

"Vzhledem k zájmu klientů, zejména privátních, jsme se rozhodli v nejbližších dnech nabídnout nákup a zpětný prodej slitkového investičního zlata," potvrdila HN tisková mluvčí KB Monika Klucová.

Nepůjde o žádnou virtuální investici - klienti si budou moci odnést kus ryzího kovu domů. Budou-li ovšem chtít záruku, že banka časem zlato vykoupí zpátky, musí je ponechat v bankovní úschově.

Více čtěte ZDE

Nabídka se prozatím týká jen »privátní klientely«, tedy lidí, jimž banka spravuje aspoň deset milionů korun. Další podmínkou je, že klient má zkušenosti a s bankou již investoval do zahraničních cenných papírů.

Podle Klucové má zlato sloužit jako »zajištění proti významným pádům standardních trhů«. Banka ale klienty varuje, že při eventuálním zotavení na akciových burzách může zlato začít opět klesat. Proto bude banka lidem doporučovat, aby do zlatých mincí a cihel vložili nejvýš pět až deset procent úspor.

Zájem o zlato potvrzují i lidé z jiných bank, ale také mincovny a obchodníci s drahými kovy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru