Nový realitní holding, v němž se spojí část aktiv společností PPF Group Petra Kellnera a developerské firmy ECM Group Milana Janků, se soustředí především na nové akvizice a nové developerské projekty.

"Vhodná doba pro akvizice podle mého názoru už začíná. Hodnota některých projektů i společností se kvůli současné nelehké době snížila natolik, že je reálné uvažovat o nákupech," uvedl v rozhovoru pro HN Janků.

Šéfem bude Janků

Šéf společnosti ECM Group stane i v čele nového holdingu. "S partnery jsme se dohodli, že bych roli prezidenta nového holdingu převzal já," řekl Janků.

Součástí nové společnosti budou ze strany PPF mimo jiné tyto firmy a projekty: investiční realitní portfolio PPF, developerské projekty PPF v Česku, Rusku, Rumunsku a v Číně. ECM Group do společného podniku vloží firmu Domus Eventis, podíl ve stavební skupině PSJ a franšízový maloobchodní řetězec Carrefour na Slovensku. Do společného holdingu bude převeden také minoritní podíl na společnosti ECM Group, která kontroluje společnost ECM Real Estate Investments (ECM REI), jejíž akcie se obchodují na pražské burze.

Více čtěte ZDE

"Celková aktiva společného holdingu převýší 30 miliard korun," dodal šéf ECM. Cena akcií ECM REI v důsledku realitní krize během posledních dvanácti měsíců klesla z 853 korun na pondělních 212 korun. Po oznámení o založení společného holdingu s PPF Group včera akcie ECM REI vzrostly o 14 procent na 242 korun.

Jedním z prvních developerských záměrů nového realitního holdingu je výstavba tří bytových projektů v Moskvě za zhruba tři miliardy korun.

Rozhovor s Milanem Janků si přečtěte ve středečních Hospodářských novinách

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru