Telekomunikační skupina Telefónica O2 loni zvýšila čistý konsolidovaný zisk o 12 procent na 11,63 miliardy korun. Celkové výnosy stouply o 2,9 procenta na 64,45 miliardy korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou firma v úterý zveřejnila.

Zatímco tržby překonaly očekávání analytiků zhruba o 150 milionů korun, zisk za jejich odhady naopak mírně zaostal.

"V tomto roce se v prostředí náročného makroekonomického prostředí nadále zaměříme na maximální uspokojení potřeb našich zákazníků, rozvoj našich aktivit na Slovensku a růst hotovostních toků. S ohledem na současnou finanční situaci a očekávaný budoucí vývoj zamýšlí představenstvo společnosti navrhnout výplatu dividendy za rok 2008 ve výši 50 Kč na akcii," uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Telefónica O2 Czech Republic Salvador Anglada. 

Přečtěte si také

Analytici očekávali, že tržby skupiny Telefónica O2 za loňský rok vzrostly o dvě procenta na 64,3 miliardy korun. Zisk měl podle nich vzrůst zhruba o 13 procent na 11,8 miliardy korun.

Letos skupina podle Anglady očekává stagnaci výnosů či jejich pokles o tři procenta a stagnaci nebo pokles provozního zisku až o čtyři procenta. Společnost se chce zaměřit na nabídku paušálních mobilních tarifů a rychlého mobilního připojení k internetu 3G. Očekává také zpomalování poklesu počtu pevných linek díky službám ADSL a internetové televize.

Loni Telefónica O2 rozdělovala 50 korun na akcii. Telefónica O2 je ze 70 procent vlastněna španělskou skupinou Telefónica.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru