Jeden z největších tuzemských autobusových dopravců Student Agency sníží od března díky levnější naftě své ceny. Zlevnění se ale netýká všech spojů a všech cestujících. Žluté autobusy zlevňují o pětikorunu pro majitele studentských a žákovských průkazů na všech vnitrostátních linkách. O stejnou částku také pro cestující s kreditovými jízdenkami, ale jen na třech nejfrekventovanějších trasách: z Prahy do Brna, Liberce a Plzně. Napsal to v pátek server iDnes.

Ostatní tarify zatím zůstanou na stejné úrovni jako dosud. Zlevnění není v procentech velké, podle majitele firmy Radima Jančury je to dáno i tím, že nafta tvoří necelou třetinu nákladů firmy na jeden kilometr. Je navíc nižší než zdražení z loňského července, kdy jízdné stouplo v průměru o desetikorunu, připomněl server.

Čtěte také

Pád cen nafty se zatím u žádného dopravce do cen nepromítl. Pouze některé aerolinky snižují díky nižší ceně ropy palivové příplatky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru