Sázková společnost Tipsport v letošním roce očekává přijaté sázky za přibližně šest miliard korun, což by znamenalo zatím rekordní výsledek. K růstu by nejvíce mělo přispět internetové sázení, jehož podíl na celkovém objemu by měl přesáhnout 30 procent. Na úterní tiskové konferenci to řekl ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Zájem o internet nad očekávání

Loni firmě poklesl sázkový objem meziročně o desetinu na zhruba pět miliard korun. Internetové sázení poskytuje Tipsport od letošního 5. ledna, kdy stát povolil internetové sázky českým firmám.

"Zájmem o internetové sázení jsem byl až zaskočen. Ve svých odhadech jsem se spletl šestinásobně," uvedl Knybel.

Celkový objem kurzových sázek by měl loni podle odhadů předních tuzemských provozovatelů překročit 12 miliard korun, což by znamenalo obdobný výsledek jako v předešlém roce. Z dalších hráčů vykázala Fortuna loni objem asi 3,7 miliardy korun, Chance kolem 1,7 miliardy korun a Synot Tip zhruba miliardu.

Více čtěte ZDE: Legální sázení na internetu

Zatímco v minulých letech byl pro Tipsport internet nepřítelem, protože tuzemské sázkové firmy neměly pro tento typ sázení povolení a lidé využívali zahraniční weby, v budoucnu bude možná Tipsport kvůli internetu omezovat svou síť 1017 poboček. "Internet je fenomén, ale pobočkové sázení neumírá. Lidé se chtějí bavit, chtějí komunikovat, chtějí se ukazovat, chtějí se pochlubit, a to dost dobře z obýváku s myší v ruce nejde," věřil Knybel v udržení nyní nejširší pobočkové sítě na trhu.

Na loňský pokles objemu sázek měly podle Knybla největší vliv právě zahraniční internetové sázkové firmy, u kterých Češi odhadem prosázeli čtyři miliardy korun. Knybel označil jejich podnikání za nelegální. Zahraniční operátoři ovšem poukazují na to, že podnikají na základě evropské licence. Naopak vliv finanční a hospodářské krize na sázení podle Knybla velký nebyl.

Povolení k internetovému sázení od letoška získaly vedle Tipsportu firmy Fortuna, Chance, Sazka a Synot Tip. Ministerstvo financí, které po léta internetové sázení odmítalo, udělilo povolení bez toho, aby se změnil loterijní zákon. Zájem o povolení k sázení přes internet mají i další společnosti. Internetové sázení chtějí ovšem zakázat senátoři.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru