Čerpací stanice zlevňují.Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice nadále klesají. A to i přesto, že ceny ropy začaly opět po delší době růst. V Česku se to však ještě zatím neprojevilo.

Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil minulý týden v průměru o 43 haléřů na 22,48 koruny za litr. Cena za litr nafty klesla o 49 haléřů na průměrných 24,22 koruny. Současné ceny jsou tak nejnižší za zhruba čtyři roky. Vyplývá to z aktuálních dat společnosti CCS.

Nejhlouběji do svých kapes musejí sahat při tankování naturalu řidiči ve Zlínském kraji, kde litr stojí v průměru 22,80 koruny. Naopak nejlevnější je natural v Královéhradeckém kraji, kde za litr motoristé zaplatí 22,14 koruny.

Vývoj cen pohonných hmot v Česku.

Nejdražší nafta je na Vysočině

Nafta vyjde nejdráže motoristy u čerpacích stanic na Vysočině, kde litr stojí průměrných 24,54 koruny. Naopak nejlevněji pořídí naftu řidiči v Karlovarském kraji, kde litr byl za 23,76 koruny.

Přečtěte si také

Benzin zlevnil minulý týden nejvíce v Plzeňském kraji, a to o 60 haléřů. Cena nafty spadla nejvíce v hlavním městě, kde klesla o 74 haléřů.

Ceny pohonných hmot klesají díky levnější ropě na světových trzích. Za loňský rok ropa kvůli dopadům světové ekonomické recese ztratila téměř 54 procent. Vykázala tím nejhlubší cenový propad za 25 let.Ceny ropy byly na loňském maximu v červenci, kdy se vyšplhaly nad 147 dolarů za barel. Od té doby ale kvůli globální finanční krizi a propadu světové ekonomiky do recese ztratily více než 100 dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru