Bakala_ruka__192x128_.jpgSpolečnost Respekt Media podnikatele Zdeňka Bakaly podala nabídku na koupi polských deníků Rzeczpospolita a Parkiet. Informoval o tom mediální zástupce Respekt Media Vladimír Bystrov.

"Naší vizí je vznik velké, různorodé multimediální společnosti ve střední a východní Evropě. Privatizace Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita proto představuje dobrou příležitost jak rozšířit naše dosavadní české a slovenské mediální portfolio," řekl Bakala.

Polské ministerstvo financí vlastní v knižním a tiskovém vydavatelství Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita (PWR) 85 procent. PWR je majitelem 48,99 procenta ve společnosti Presspublica, která vydává deníky Rzeczpospolita a Parkiet. Zbylý podíl 51,01 procenta vlastní britská mediální společnost Mecom Group.

Respekt Media předložila nabídku polskému ministerstvu financí a zahájila rozhovory s Mecom Group, informoval Bystrov.

Podle Polské tiskové kanceláře jsou dalšími zájemci: Investiční skupina AV Inwestor, polská mediální skupina Platforma Mediowa Point Group, vydavatelství Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe a Axel Springer Polska.

 

Čtěte také

Respekt Media v Česku vlastní vydavatelství Economia, které vydává Hospodářské noviny, týdeník Ekonom, server iHNed.cz a řadu odborných titulů.

Zdeněk Bakala odkoupil Economii prostřednictvím své firmy Respekt Media od německé skupiny Handelsblatt Verlagsgruppe. Finančník dále vlastní například 40 procent společnosti New World Resources (NWR), majitelky černouhelné firmy OKD. Vstupem NWR na burzy v Praze a Londýně se Bakala zařadil k nejbohatším Čechům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru