Sídlo společnosti E.ONJihočeské a jihomoravské domácnosti a podnikatelé, kterým dodává elektřinu společnost E.ON, dostanou od druhé poloviny ledna možnost zajistit si pevné ceny elektřiny na rok 2010. Zákazníci mohou očekávat stejné ceny jako v roce 2009, řekl v pátek mluvčí firmy Vladimír Vácha. Podobné nabídky již začaly od počátku prosince nabízet energetické společnosti ČEZ a Pražská energetika.

"Datum, do kdy se budou muset zákazníci rozhodnout (zda zvolí fixaci cen na rok 2010), budeme stanovovat v první lednové půlce," doplnil Vácha.

Skupina ČEZ a Pražská energetika daly svým odběratelům možnost využít tuto nabídku do konce února příštího roku. Podnikatelé, kteří odebírají elektřinu od ČEZ mají ještě jednu možnost na fixaci cen, a to do konce dubna příštího roku.

Více o tématu - čtěte ZDE

Vývoj ceny elektřiny na trhu se však nedá předvídat, takže zákazník může nakonec vydělat i prodělat. Vše bude záležet na tom, jak se budou vyvíjet ceny elektřiny na energetické burze.

Český E.ON patří do německého koncernu E.ON Energie AG, který je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě. Plynem a elektřinou zásobuje asi 15 milionů zákazníků. Elektřinu E.ON dodává 1,4 milionu zákazníků na jihu Čech a Moravy, přičemž 88 procent představují domácnosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru