Ministr financí Miroslav Kalousek na tiskové konferenciStát v letošním roce získal z prodeje akcií elektrárenské skupiny ČEZ celkem 34 miliard korun. V Poslanecké sněmovně to ve středu řekl ministr financí Miroslav Kalousek. Mohlo to být i 50 miliard korun, výnos ale srazila krize na finančních trzích, když snížila cenu akcií. Stát proto prodej akcií zastavil, dodal ministr.

Kalousek řekl, že nyní čeká, až krize přejde, aby mohl v prodeji pokračovat. "Prostě jsem ten prodej zastavil, čekám, až přejde finanční krize, abych státní majetek zhodnotil co nejlépe," podotkl.

Čtěte dále o skupině ČEZ

O prodeji sedmi procent akcií prostřednictvím kapitálového trhu rozhodla vláda loni v březnu. Cílem bylo získat 31 miliard korun, které chyběly Státnímu fondu dopravní infrastruktury. Prodej stát zahájil v září, zbavoval se ale jen relativně malých objemů akcií.

Stát je zhruba dvoutřetinovým vlastníkem ČEZ.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru