rusko-vlajka-192-128.jpgJedna z největších ruských pojišťoven Ingosstrach, o níž soupeří nejbohatší Rus Oleg Děripaska s českými investory kole Petra Kellnera z PPF Investments (PPFI), se chystá uzavřít 240 z více než tisícovky svých odboček. Oznámil to v pátek hospodářský list Vedomosti.

I další pojišťovna šetří

Podle ředitele pojišťovny Alexandra Grigorjeva je tento krok dán neefektivností těchto kanceláří, na něž připadá jen 0,5 procenta z prodeje pojistek. Firma tak prý ani nepocítí, že filiálky uzavřela. Uvolněné místo na trhu se podle Vedomostí chystá převzít konkurence. Ale i jiná velká pojišťovna, Rosgosstrach, se chystá šetřit, a to propuštěním více než 15 procent zaměstnanců.

Ingosstrach v rámci úsporných opatření počítá také s tím, že v příštím roce otevře jen pět z 24 dříve plánovaných klinik a do nových úřadoven přestěhuje pouze pět z 20 regionálních odboček. Seškrtá také výdaje na reklamu, která zmizí z televizních obrazovek. Podle Grigorjeva nicméně příjmy společnosti zůstanou v příštím roce na 90 procentech letošních příjmů.

"Nemůžeme tyto zprávy komentovat, jelikož dosud nemáme žádný přístup k podrobnějším plánům a hospodaření pojišťovny," řekl mluvčí PPFI Jan Piskáček. Podíl PPFI v pojišťovně činí necelých 39 procent. Okolo 60 procent akcií ovládá Děripaskův holding Bazel, který dosud bránil účasti českých investorů na správě pojišťovny.

Více čtěte ZDE: Boj o Ingosstrach

Na valné hromadě Ingosstrachu, která se odehrála v úterý, se PPFI zřejmě podařilo zvolit dva své zástupce do dozorčí rady. Oficiální výsledky však dosud zveřejněny nebyly a PPFI se obává dalších komplikací, protože na valné hromadě byl jeden ze tří hlasů PPFI označen za neplatný. Konec sporu se stále jeví nejasný. Další valná hromada má následovat příští pátek.

PPF Investments je nezávislá mezinárodní skupina pro oblast soukromých investic registrovaná na Jersey. Podle informací médií skupinu vlastní bývalý manažer finanční skupiny PPF Tomáš Brzobohatý, minoritním akcionářem je také majitel PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner. PPFI se zaměřuje na ekonomiky přechodného období v regionu střední a východní Evropy a Asie.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru