Letecká společnost Air France-KLM bude kvůli stávce nucena zrušit něco mezi 30 až 35 procenty svých nedělních mezikontinentálních letů z pařížského letiště Roissy. Air France to oznámila uprostřed třetího dne stávky svých pilotů.

air_france__zru_en__lety__192x128_.jpgStávkující piloti v neděli odmítli návrh společnosti, aby stávku ukončili. Odboráři předem oznámili, že ji ukončí až v pondělí o půlnoci.

Zaměstnanci Air-France protestují proti vládnímu návrhu zákona, který by zvýšil hranici odchodu do důchodu z 60 na 65 let. Zákon by měl vejít v platnost v lednu 2010.

Ztráta 100 milionů eur

Kvůli stávce Air France zruší také přibližně polovinu svých tuzemských a evropských letů plánovaných na neděli. Společnost odbaví přímo v Paříži 73 letů denně.

Přečtěte si další informace

Air France by na stávce měla podle svých odhadů tratit asi 100 milionů eur.

Francouzský Národní syndikát pilotů dopravních letadel (SNPL), který stávku organizuje, zatím nezrušil žádný let na poslední chvíli, jak tomu bylo u několika spojů v sobotu. Podle syndikátu stávkuje 70 % pilotů společnosti.

Stávka se v sobotu dotkla i letů na trase Paříž - Praha. Šest sobotních letů bylo zrušeno, pouze čtyři plánované do Prahy dorazily. První čtyři nedělní lety do Prahy zatím společnost byla schopna odbavit.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru