Elizabeth_II__192x128_.jpgBritská královna Alžběta II. přišla podle informací britského deníku Daily Express v uplynulých dnech o "pěknou sumičku". Důvodem ztráty několika milionů liber byla světová finanční krize, která z královnina portfolia vymazala 37 milionů liber, což je v přepočtu 1,2 miliardy českých korun.

Hodnota královnina soukromého investičního portfolia byla ještě v dubnu odhadována na zhruba sto milionů liber, na začátku podzimu spadla jeho hodnota o 37 procent. Ještě v dubnu se mohla královna pochlubit osobním majetkem ve výši 320 milionů liber.

Čtěte více:
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru