CNBČeská národní banka podala trestní oznámení na brněnskou společnost Woman & Man Exclusive, která poskytuje nebankovní úvěry a hypotéky. Centrální banka společnost šetřila kvůli podezření, že vykonává činnost v rozporu se zákonem o kolektivním investování, uvedla v tiskové zprávě mluvčí ČNB Pavlína Bolfová.

"I při respektování presumpce neviny je ČNB jako orgán zabývající se podle zákona o kolektivním investování i činnostmi vykonávanými v rozporu s tímto zákonem povinna současně informovat o těchto skutečnostech veřejnost," uvedla ČNB.

Více o tématu - čtěte ZDE

Společnost Woman & Man Exclusive se podle svých internetových stránek zabývá zprostředkováním a poskytováním hypotečních úvěrů a půjček již od roku 2002.

Od roku 2005 se společnost zaměřila na poskytování nebankovních hypotečních úvěrů, tedy úvěrů zajištěných zástavními právy k nemovitostem. Na internetu uvádí, že jejím cílem je zajistit hypoteční úvěr klientům, kteří by byli neakceptovatelní pro banky kvůli záznamu v úvěrovém registru nebo například nízkým příjmům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru