invest-soutez-porsche-ilu-192.jpgZačíná první velká česko-slovenská soutěž X-Trade Brokers v investování o automobil Porsche Cayman. Soutěž pořádá společně slovenská a česká pobočka obchodníka s cennými papíry X-Trade Brokers. Mediálním partnerem je iHNed.cz, zpravodajský server Hospodářských novin.

V posledních měsících zmítají finančními trhy výkyvy cen ropy, zlata, stříbra, potravin a měnových kurzů. Nyní si můžete vyzkoušet i vy, jaké to je investovat za účelem zisku a že nejde o tak jednoduchou záležitost, jak se může na první pohled zdát.

Hra vychází z autentických dat a ze skutečného vývoje na trzích, vítězové získají soutěžní ceny. Zvítězí ten, kdo v průběhu soutěže od 1. do 30. října nejlépe zhodnotí svůj počáteční kapitál.

Vedle hlavní ceny v podobě luxusního vozu (včetně zaplacené daně z výhry) vyhrají nejlepší týdenní obchodníci notebook značky Acer.

<a href="http://media.ihned.cz/video/ostatni/video-invest-soutez-xtb-porsche.wmv" target="_blank">Otevřít videopřenos ve vlastním přehrávači.</a>

Pokud máte problémy s přehráváním - klikněte zde pro přehrání v přehrávači.

Počátečním kapitálem bude virtuální vklad 200 tisíc korun, který bude účastníkovi přidělen. Nemusí proto do hry vkládat žádné vlastní peníze, nevznikají mu žádné povinnosti či závazky, ale nemá tudíž nárok ani na žádný zisk, který na svém virtuálním soutěžním účtu vytvoří.

Investování probíhá pomocí jednoduché internetové platformy, kterou si účastníci stáhnou do počítače ze stránek společnosti X-Trade.

V rámci platformy budou k dispozici grafy a také nástroje technické analýzy. Lze zde spekulovat jak na pokles, tak i na růst ceny, a to pomocí CFD kontraktů neboli kontraktů na vyrovnání cenového rozdílu.

Platforma nabízí obchodování s komoditami, lze investovat na měnovém trhu pomocí nákupu či prodeje jednotlivých měnových párů a je také možno investovat do akciových indexů, jako jsou americký Nasdaq, britský FTSE nebo pražský PX.

V soutěži se nabízejí všechny hlavní měnové páry, např. euro-dolar, libra-dolar, dolar-japonský yen a dolar-švýcarský frank. Dále i měny jako je australský dolar, novozélandský dolar nebo česká koruna, k tomu i křížové páry jako jsou ku příkladu australský dolar k japonskému yenu apod. Celkem 41 měnových párů.

Do soutěže je možné se ode pondělí zaregistrovat na stránkách www.xtb.cz, stáhnout si platformu a založit si také již soutěžní účet. Na tomto účtu se účastníci mohou s trhy seznámit a procvičit si obchodování až do začátku soutěže 1.října, kdy se objem prostředků na všech soutěžních účtech nastaví zpět na startovací částku 200 000 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru