Nebývalé posilování české měny, které bylo na svém letošním vrcholu o prázdninách, řádně komplikuje situaci zejména exportérům.

Ze silné koruny nemá radost řada českých firem. Více než jedna čtvrtina firem zvažuje, že přesune některé své provozy z České republiky do jiných zemí. Zhruba 30 procent společností musí kvůli pevné koruně redukovat pracovní místa. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu mezi tuzemskými společnostmi.

Na druhou stranu silná koruna pomáhala lidem například při letošních dovolených v zahraničí nebo například při nákupech ve Spojených státech.

Podívejte se na inventuru silné koruny - kde pomohla a kde uškodila.

Čtěte více

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru