Škoda autoAutomobilka Škoda Auto uvažuje o výrobě levného auta pro indický trh, potvrdila společnost Škoda Auto. Firmě by nový model, o němž zatím nejsou známy žádné podrobnosti, měl pomoci dostat se v následujících letech mezi lídry indického trhu s auty.

Celkem chce automobilka představit v následujících letech v Indii čtyři novinky, řekl mluvčí společnosti Jaroslav Černý. O podobných plánech škodovky hovořil již minulý týden během konference SIAM Annual Convecion v Dillí člen představenstva Škoda Auto India Thomas Kuehl.

Více o tématu - čtěte ZDE

Kuehl však oznámil, že Škoda chystá zavést na indický trh v následujících letech osm nových modelů aut, což podle Černého není pravda: "Došlo ke zcela změněné interpretaci slov pana Kuehla, v následujících letech uvažujeme o zavedení jen čtyř nových modelů v Indii," řekl mluvčí.

Fabie Combi na indickém trhu

Mezi škodovkami, které by se měly v Indii v nejbližších letech objevit má být podle Černého například Fabie Combi a také její sportovní verze.

"Model Fabia byl na indickém trhu akceptován nad naše očekávání," podotkl Černý. Firma by ale chtěla prodávat právě i auto levnější než Fabie, které je zatím podle mluvčího ve stadiu úvah.

Škoda auto v první pětce

Nová auta by měla v následujících letech posílit pozici české automobilky na indickém trhu, kde ji v současné době patří desátá pozice.

"Rádi bychom se během tří až pěti let dostali mezi prvních pět," dodal Černý. Škoda Auto loni v Indii prodala zhruba 13 000 aut, během letošního prvního pololetí to bylo již 9556 vozů. Dá se tedy předpokládat, že za rok 2008 prodá automobilka v Indii okolo 20 000 aut. V dalších letech by však tato čísla měla být výrazně vyšší.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru