Kde dostanete nejvíc peněz a co můžete udělat pro větší výplatu

Kvůli sedmiprocentní inflaci zbylo z růstu mezd ve druhém čtvrtletí pouhé jedno procento. Průměrná mzda v Česku sice vzrostla o osm procent na 23 182 korun, ale lidé si za ni koupí nejméně za posledních deset let.

Na trhu práce pokračuje bitva o talenty a specialisty. Jsou jediní, za koho si firmy stále ještě rády připlatí. V případě, že budou chybět prostředky, musí zaměstnavatelé hrát také na jinou "motivační strunu" než peněžní. Otázka je, zda vědí na jakou a zda to umí.... - ČLÁNEK POKRAČUJE ZDE

080901_23a_V.jpg


Chcete se stát milionářem? Spočítejte si kolik byste měsíčně museli uložit ze svého platu, abyste za Vámi určenou dobu stali milionářem.

"MILIONÁŘSKOU KALKULAČKU" NALEZNETE ZDE


Stěhovat se vyplatí, když pak vyděláte víc

Američané se stěhují za prací běžně, Češi mají své kořeny zapuštěné daleko hlouběji. Když se jim nevyplatí za prací dojíždět, adresu prostě nezmění. Raději vymění svůj obor za jiný, dokonce přijmou nižší mzdu. A to i v případě, že by si celkově polepšili. Vyplývá to z průzkumů veřejnosti... - ČLÁNEK POKRAČUJE ZDE

080901_25a_V.jpg


Dvacet nejlépe placených profesí

tabulka-20-nejlepe-placenych-profesi-ilu.jpg

Kdo bere víc, i když příjmy stagnují

 
Zlatou mzdovou éru zažívají pracovníci marketingu. V hitparádě nejlépe vydělávajících firem už pár let vítězí také banky a IT firmy.

Společnost zamotaná do složitých zákonů, předpisů a mnohostránkových smluv se neobejde bez právníků - ti to vědí a za své služby si nechají náležitě zaplatit.

Mzdy ve všech uvedených profesích často začínají na 40 tisících pro řadového pracovníka.

Pokud je o nějakou profesi na trhu obrovský zájem, neznamená to, že bude kralovat v žebříčcích nejlépe placené práce.

Výroba tak zůstává mimo tabulku oborů, které nejlépe platí. Stejně tak nedostatkoví řemeslníci... - CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 


 

Nejvýhodnějšími benefity jsou dovolená navíc a služební auto

080901_25b_V.jpgKdyby každý zaměstnanec k výsledné cifře na výplatní pásce připočítal i peníze, které "vydělá" na benefitech, možná by byl překvapen, jak dobře se u své firmy má.
Jedním z nejvýhodnějších benefitů pro zaměstnance je dovolená navíc. Lidé dostávají plat, který bývá ve výsledku dokonce často vyšší, než kdyby pracovali.To v případě, že dovolenou vybírají ve čtvrtletí poté, co dostali vysoké prémie.

Kolik lze vydělat na benefitech
(Poznámka: Výpočet platí pro měsíc s 21 pracovními dny.
Zdroj: HN, Deloitte
)

36 725 Kč

- Získáte pokud vám firma poskytne služební auto v hodnotě 1 milion Kč pro soukromé účely. V půjčovně byste zaplatili částku kolem 40 tisíc. Firma vám za používání auta strhne 3275 Kč.

Asi 6800 Kč

- Částku získáte v případě, že vám firma hradí dvakrát týdně 90timinutovou lekci angličtiny. Jedna lekce je v hodnotě 850 Kč.

1680 Kč

- Tolik si vyděláte, dostáváte-li stravenky v hodnotě 80 korun.

 


 

080901_26a_V.jpg

 

 

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru