slovenske-penize__192x128_.jpgHrubý domácí produkt na Slovensku ve druhém čtvrtletí vzrostl o 7,6 procenta. Vyplývá to z odhadu slovenského statistického úřadu. Celkem slovenská ekonomika ve druhém kvartálu vytvořila HDP v objemu 507 miliard slovenských korun.

V celém prvním pololetí letošního roku podle odhadu statistického úřadu HDP vzrostl o 8,1 procenta.

Růstu HDP pomohlo zvýšení zaměstnanosti o 2,9 procenta na 2,227 milionu osob. Zpřesněné výsledky ekonomiky zveřejní slovenský statistický úřad 3. září.

S růstem HDP se na Slovensku zvýšila i inflace. Ta podle metodiky Evropské unie v červenci stoupla na 4,4 procenta a dostala se tak na nejvyšší úroveň od září 2006.

Více o slovenské ekonomice
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru