Druhá největší evropská telekomunikační společnost Telefonica oznámila, že se její zisk za druhé čtvrtletí propadl o 20 procent. Důvodem poklesu je nadměrný zisk za loňské druhé čtvrtletí z důvodu mimořádných příjmů.

Čistý zisk firmy klesl na 2,06 miliardy eur (přibližně 49 miliard eur) z 2,57 miliardy za stejné období loňského roku. Zisk však překonal očekávání, analytici podle agentury Bloomberg předpovídali profit pouze 1,82 miliardy eur.

Tržby Telefonicy vzrostly na 14,25 miliardy eur z 14,08 miliardy. Telefonica si slibuje zlepšení svých hospodářských výsledků především od trhů v zemích Latinské Ameriky, které mají velký růstový potenciál.

Telefonica působí i na našem trhu pod názvem Telefonica O2.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru