vitkovice_192x128.jpgPo převodu zisku z uplynulého roku bude mít firma na účtu nerozděleného zisku téměř pět miliard korun. V roce 2007 společnost zvýšila meziročně čistý zisk o 874 milionů korun, tržby vrostly o 58 procent na 3,397 miliardy korun.

Akcionáři Vítkovic schválili na valné hromadě také konsolidovanou účetní uzávěrku. Konsolidační celek tvoří vedle mateřské firmy dalších třináct dceřiných společností.

Na ziscích Vítkovic se podílejí i dceřiné společnosti

Skupina loni hospodařila se ziskem 1,612 miliardy korun, což představuje meziročně nárůst o téměř 40 procent. Konsolidované tržby se zvýšily o 45 procent na 14,7 miliardy Kč.

Největší dceřiná firma Vítkovice Heavy Machinery zvýšila meziročně čistý zisk o 142 milionů na 924 milionů korun a utržila 9,5 miliardy oproti 6,6 miliardám korun v roce 2006.

"Právě úspěšné hospodaření stoprocentních dceřiných firem viditelně zvýšilo loňské výsledky," řekla ČTK již dříve mluvčí společnosti Vítkovice Eva Kijonková.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru