Sídlo Evropské komiseČeská republika by mohla skončit u soudu kvůli tomu, že dividendy vyplácené zahraničním penzijním fondům zdaňuje víc než dividendy vyplácené obdobným domácím institucím. Vyplývá to z dnešního prohlášení Evropské komise, která to označila za diskriminační.

Výkonný orgán unie oznámil, že Praze zasílá takzvané odůvodněné stanovisko. To představuje druhý krok v právní proceduře, která může nakonec skončit teoreticky až udělením pokuty.

"Nechal jsem si k této věci zpracovat podklady. Zatím se k tomu nebudu vyjadřovat," reagoval na dotaz serveru iHNed.cz český ministr financí Miroslav Kalousek.

Pokud ČR na požadavek komise patřičně nezareaguje, pak by ji EK mohla pohnat před Evropský soudní dvůr. Praha má nyní dva měsíce na odpověď.

Zprávu dále rozšiřujeme.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru