Majtel Central Group KunovskýUzavřená smlouva navíc umožňuje Švýcarům získat ve firmě Central Group během tří let až 49 procent. Většinový podíl ve firmě si ponechá její dosavadní majitel Dušan Kunovský. Central Group, která patří mezi největší developery u nás, to oznámila ve své tiskové zprávě.

Jednání s investory probíhala podle Kunovského několik měsíců. "Dohadování zejména o ceně samozřejmě nebyla jednoduchá," podotkl Kunovský. Global Property Capital údajně nabídl pouze menšinový kapitálový vstup bez nároků na zásahy do řízení a procesů firmy.

Kunovský: Chceme zůstat a zůstaneme českou společností

Nabídky na odkoupení podílu v Central Group přitom v minulosti Kunovský odmítal právě z toho důvodu, že zájemci chtěli zasahovat do vedení společnosti a firemních procesů. "Nepotřebujeme žádného západního experta, který nám, východním neandrtálcům, bude vysvětlovat, jak se to má dělat. Chceme zůstat a zůstaneme českou společností," uvedl Kunovský.

Čtěte více o Central Group

Uzavřená smlouva umožňuje švýcarskému investorovi nejen navýšení podílu na zmiňovaných 49 procent, ale za určitých podmínek i zpětný prodej již odkoupeného podílu. Vykoupit již prodané akcie zpět má v průběhu následujících tří let za stanovených podmínek i Kunovský.

Central Group se chystá stavět i v Moskvě

Hrubý zisk developerské společnosti Central Group vzrostl v roce 2007 na rekordních 640 milionů korun, což je o čtyřicet procent více než v roce 2006. Společnosti se v uplynulém roce podařilo prodat téměř 1400 nových domů a bytů za částku, která překročila 5,8 miliardy korun.

V Praze drží Central Group téměř čtvrtinový podíl na trhu s novým bydlením. Celkově dokončil již kolem 70 rezidenčních projektů. V současné době staví například na pražském Zličíně, kde by mělo být podle projektu postaveno až 1400 bytů. Firma se navíc chystá expandovat i do ruské metropole.

Související