Majitel OKD, český miliardář Zdeněk Bakala, se podle agentury Bloomberg chystá ke vstupu na české železnice. Bakala tvrdí, že v regionální dopravě jsou významné příležitosti jak v České republice, tak i sousedních státech, které zvažují prodej svých národních nákladních přepravců.

Bakala oznámil, že na svoji investici může získat peníze z emise akcií divizí holdingové společnosti RPG Industries SE, která je majoritním vlastníkem firmy New World Resources. Ta vlastní OKD.

Největším podílníkem RPG je právě Bakala. Podle něj proběhne primární úpis akcií jedné z jeho investičních společností do 18 měsíců. Emise by ale objemu emise NWR neměla dosáhnout.

 

Přečtěte si více o Zdeňku Bakalovi

 

"Doufáme v růst naší železniční společnosti pomocí akvizic tak, abychom se stali významným hráčem, který je za stejných podmínek schopen konkurovat národním dopravcům," řekl Bakala Bloombergu.

 

Emise akcií Bakalovy NWR na začátku května na burzách v Praze, Londýně a Varšavě provázel nebývalý zájem a Bakala utržil přes 35 miliard korun.

ctete-v-ctvrtek-530.gif
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru