ludek-niedermayer-192-128.jpgBývalý viceguvernér České národní banky (ČNB) Luděk Niedermayer bude spolupracovat se zpravodajským týdeníkem Respekt. ČTK o tom informoval mediální zástupce týdeníku Jiří Hořčica.

Niedermayer opustil bankovní radu ČNB na konci února jako její služebně nejstarší člen. "Svou dosavadní praxi využije především při přípravě komentářů a analýz - samozřejmě zejména z oblasti ekonomiky," uvedl Hořčica.

Tuto informaci Niedermayer na dotaz redaktora serveru iHNed.cz potvrdil, ale podrobnosti zatím sdělit nechtěl.

Luděk Niedermayer (* 1966) byl viceguvernérem přes sedm let. Od 27. února 1996 byl členem bankovní rady ČNB, od 1. prosince 2000 viceguvernérem ČNB a s účinností od 27. února 2002 byl jmenován viceguvernérem ČNB na další funkční období.

V roce 1989 Niedermayer ukončil studium na UJEP Brno, obor Operační výzkum a teorie systémů, a působil zde krátce v oblasti výzkumu teorie struktur. V roce 1991 nastoupil do Státní banky československé (SBČS). Po působení ve funkci ředitele odboru řízení rizik ČNB byl jmenován v roce 1996 ředitelem odboru ČNB, do jehož kompetence patřila správa devizových rezerv a provádění operací na peněžním trhu.

Související