bakala-350-210.jpg Akcie nizozemské společnosti New World Resources (NWR) miliardáře Zdeňka Bakaly (na snímku) míří na londýnskou, varšavskou a pražskou burzu. Emise akcií v Praze by se měla uskutečnit ve druhém čtvrtletí letošního roku. Má jít o 25 až 33 procent všech akcií NWR.

"Větší část emise budou nepochybně stávající akcie, minoritní část budou tvořit nové. Protože jinak bychom dosáhli pouze toho, že společnost bude překapitalizována," řekl v exkluzivním rozhovoru pro HN Bakala. 

Největší emise akcií v české historii

Informaci o vstupu na burzu potvrdil na tiskové konferenci sám Bakala, cenu akcií ale neuvedl. Podle analytiků by měla být 1,4 miliardy eur (35 miliard Kč). Třetina této částky má jít na pražskou burzu, což by byla největší emise akcií v historii českého kapitálového trhu.

Čtěte více

    

    

Bakala: Naše akcie nabídneme i drobným investorům

Bakala "vytěží" na burze osm miliard korun

Jak vstupovalo na burzu AAA Auto

New World Resources vlastní největší českou těžařskou společnost OKD. Kromě OKD má ještě koksárenskou NWR Coking. Stoprocentním majitelem NWR je investiční společnost se zaměřením na střední a východní Evropu, RPG Industries. Většinu, 81 procent, vlastní RPG Partners, kterou ovládá skupina investorů kolem českého miliardáře Zdeňka Bakaly a Petera Kadase.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru