Největší čínská automobilka SAIC Motor se dohodla na fúzi s menším domácím konkurentem Nanjing Automobile Group. Oznámily to dnes firmy. Jejich spojení by mohlo být krokem k vytvoření čínského automobilového šampiona, jenž by se časem mohl stát rovnocenným soupeřem předních světových automobilek.

Společnost SAIC zaplatí více než dvě miliardy jüanů (přes pět miliard Kč) za automobilové aktivity firmy Nanjing, která vlastní mimo jiné britskou značku MG. Mateřská společnost automobilky Nanjing získá téměř pětiprocentní podíl v SAIC, píše agentura Reuters.

Poptávka po automobilech v Číně v posledních letech rychle roste. Země v loňském roce předstihla Japonsko a stala se druhým největším trhem s automobily na světě po Spojených státech.

Česká firma Škoda Auto začátkem června uvedla na čínský trh automobily Octavia vyráběné v místním závodě společného podniku Shanghai Volkswagen Automotive Company.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru