Tempo zahajování nových projektů se v českých firmách proti předchozímu roku sice snižuje, podniky se ale pouští do rozsáhlejších a komplexnějších plánů. Počet projektů, které jsou dokončeny v původně plánovaném termínu a bez překročení nákladů, mírně roste. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Ernst & Young zaměřeného na projektové řízení v českých společnostech.

"Náročnost úkolů, se kterými se v dnešním globálním podnikatelském prostředí firmy setkávají, rychle roste. Uvážíme-li vývoj v podnikatelské sféře, je nárůst počtu speciálních a komplexních projektů jen logickým vyústěním těchto změn," zhodnotil výsledky průzkumu partner Ernst & Young zodpovědný za podnikové a ekonomické poradenství Jan Fanta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru