Internetové bankovnictví Komerční banky není připraveno na nový operační systém Windows Vista od firmy Microsoft. Podle pracovníků technické podpory banky problémy zmizí až na přelomu roku 2007 a 2008. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Správu účtu přes internet využívá přes 370.000 klientů banky.

Testovací verzi svého systému přitom Microsoft uvolnil již v polovině loňského roku. "S nejvýznamnějšími bankovními institucemi jsme spolupracovali a poskytovali jim technickou podporu," uvedla tisková mluvčí Microsoftu Markéta Kuklová. Ostatní banky se s podobnými problémy nepotýkají.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru