Akcie na amerických burzách v pátek klesly, protože údaje o vyšší únorové inflaci v USA zmařily naděje na brzké snížení úrokových sazeb. Na akciovém trhu také přetrvaly obavy z potíží v sektoru rizikových hypoték. Strach z toho, že tyto problémy by mohly dopadnout na celou ekonomiku, působily i na pokles dolaru, který oslabil vůči koši měn na tříměsíční minimum.

Dow Jonesův index 30 nejvýznamnějších akciových titulů končil se ztrátou 0,41 procenta na 12.110,41 bodu. Index trhu Nasdaq oslabil o 0,25 procenta na 2372,66 bodu. Za celý týden, poznamenaný silnými výkyvy, Dow Jones ztratil 1,4 procenta a Nasdaq oslabil o 0,6 procenta.

Dolar k euru klesl na 1,3312 USD ze čtvrtečního závěru 1,3234 USD a předtím sestoupil až na tříměsíční minimum 1,3340 USD. K japonskému jenu oslabil na 116,68 JPY ze čtvrtečních 117,56 JPY. Proti koši šesti měn je nyní dolar nejslabší od počátku loňského prosince.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru