Jaderná elektrárna Dukovany na Třebíčsku letos dodá do sítě největší množství elektřiny ve své jedenadvacetileté historii. Produkce bloků dnes po 06:00 poprvé převýšila hranici 14 miliard kilowatthodin (kWh), řekl mluvčí elektrárny Petr Spilka. Dosavadní rekord z roku 2003, který činil 13,755 miliardy kWh, elektrárna letos překoná skoro o dvě procenta.


Letošní produkce Dukovan odpovídá roční spotřebě elektrického proudu všech domácností v republice, přiblížil Spilka. Elektrárna zvyšuje výrobu díky modernizaci zařízení; postupně tak stoupne výkon všech čtyř výrobních bloků. Proto se dá předpokládat, že v budoucnu padnou další výrobní rekordy, podotkl Spilka.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru