Česká měna zahájila poslední letošní obchodní den posílením k euru pod 27,50 Kč/EUR. Během odpoledne ale zisky vrátila a uzavřela na konečných 27,53 Kč/EUR. Proti dolaru se koruna nevzdálila od otevíracích 20,90 Kč/USD a zakončil na hodnotě 20,91 Kč/USD.


Obchodování s ostatními regionálními měnami probíhalo podobně jako s domácí měnou. Výjimku tvořila pouze slovenská koruna, která výrazněji posílila k euru poté, co intervence Slovenské národní banky kurz v předchozí seanci srazila.


Dolar se stejně jako ostatní měny na závěr roku uklidnil. Po živějším pohybu způsobeném celou řadou nových makrodat v uplynulém dni se kurz americké měny k euru stabilizoval na hodnotě 1,3175 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru