Americké vydavatelství Dow Jones & Co. prodalo svůj podíl 23,5 procenta v české společnosti Economia jejímu většinovému německému vlastníkovi Verlagsgruppe Handelsblatt za zhruba 20 milionů dolarů (418 milionů korun). Vyplývá to z dnešního sdělení Dow Jonese. Economia mimo jiné vydává Hospodářské noviny či týdeník Ekonom.

Společnost Economia vznikla v roce 1990 a zařadila se do mezinárodní vydavatelské skupiny Dow-Jones Handelsblatt. Economia kromě vydávání tisku provozuje internetový portál iHned.cz a vydává řadu odborných periodik.
Čistý zisk vydavatelství Economia se loni zvýšil o 27,5 procenta na 121,2 milionu korun a výnosy stouply o 6,5 procenta. Podle údajů firmy se zvýšila rentabilita hlavních titulů vydavatelství, u deníku Hospodářské noviny o 40 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru